Стажування

Національний університет цивільного захисту України задля досягнення високого рівня конкурентоспроможності у навчально-виховній, науково-дослідній роботі та гідного входження до світового, зокрема, європейського освітнього простору  розвиває міжнародні відносини в рамках двосторонніх угод та довгострокових міжнародних проектів з вищими навчальними закладами, науковими організаціями та установами зарубіжних країн.

У червні 2016 року делегація у складі проректора з наукової роботи Національного університету цивільного захисту України Володимира Андронова, начальника навчально-науково-виробничого центру Світлани Домбровської і начальника наукового відділу з проблем державної безпеки навчально-науково-виробничого центру Володимира Стрельцова відвідала Поморську Академію (м. Слупськ, Польща). 10 червня 2016 року на базі Поморської Академії відбулось підписання Угоди про співпрацю між Національним університетом цивільного захисту України та Поморською Академією (м. Слупськ, Польща). Угода передбачає перспективні напрями співпраці: семестровий обмін студентами, підготовка спільної магістерської програми та програми підготовки докторів філософії, питання дистанційного навчання, стажування викладачів Поморської академії в Україні та Національного університету цивільного захисту України в Польщі, спільні науково-дослідні програми.

18-20 лютого 2017 року під час візиту до Поморської Академії було узгоджено протокол про план заходів з реалізації угоди до кінця 2017 року, який передбачає стажування викладачів (20-27 травня 2017 року), участь у міжнародній конференції, проведення он-лайн спілкування в рамках круглого столу у квітні. Важливим напрямком співпраці стало ухвалення Угоди про започаткування спільного наукового журналу «Східний часопис безпекових студій», до редакційної колегії якого увійдуть провідні науковці Поморської Академії та Національного університету цивільного захисту України. Даний науковий журнал буде включено до списку видань, визнаних міжнародною науковою спільнотою (філадельфійський список http://www.бібліотекар.укр/2010/04/institute-for-scientific-information.html). 

11 червня 2018 року делегація Національного університету цивільного захисту України взяла участь у ІV Міжнародній науковій конференції «Безпека країн Центральної та Східної Європи», яка відбулась в Поморській Академії в Слупську (Польща) та була  присвячена особливостям і напрямам забезпечення безпеки країн Центральної та Східної Європи в контексті зміцнення східного флангу НАТО  Під час науково-комунікативного заходу з вітальним словом виступив проректор з персоналу НУЦЗ України, полковник служби цивільного захисту, доктор технічних наук, доцент Попов Вадим Михайлович. Він вручив нагороду НУЦЗ України за високий внесок у розвиток науки й освіти декану Інституту Національної Безпеки Поморської Академії Анджею Урбанеку. Зважаючи на те, що Національний університет цивільного захисту України є співорганізатором цієї конференції, честь головувати на одній із її секцій була надана провідному науковому співробітнику наукового відділу з проблем управління у сфері цивільної безпеки навчально-науково-виробничого центру, д.держ.упр., доц. Володимиру Стрельцову. Представники НУЦЗУ України виступили з доповідями, які викликали значну зацікавленість під час обговорення, оскільки спрямовані на висвітлення результатів досліджень щодо правових, організаційних, комунікативних та інших аспектів, пов’язаних із упровадженням європейського досвіду в процеси адаптації до стандартів НАТО, зокрема в Україні. Варто відзначити, що стажування передбачає відвідування теоретичних і практико орієнтованих занять наших співробітників з метою ознайомлення з позитивним досвідом забезпечення системи безпеки (пожежної, соціальної, екологічної, інформаційної тощо) у Польщі та інших країнах ЄС, а також визначення перспективних напрямів і засобів гарантування такої безпеки в Україні.

23-25 квітня 2018 року відбувся офіційний візит до Балтійської відкритої академії (м. Рига, Латвія) делегації Національного університету цивільного захисту України, у складі проректора з навчальної та методичної роботи, кандидата психологічних наук, професора, заслуженого працівника освіти України Олега Назарова і начальника навчально-науково-виробничого центру університету, доктора наук з державного управління, професора, заслуженого працівника освіти України Світлани Домбровської, начальника наукового відділу з проблем управління у сфері цивільного захисту Володимира Мороза та старшого наукового співробітника наукового відділу проблем державної безпеки Світлани Мороз. Науковці провели переговори з проректором з міжнародних відносин цієї академії Інтою Букою та директором програми «Управління туристичним і готельним бізнесом» Мариною Гунар щодо напрямів розвитку міжнародного співробітництва між вищими навчальними закладами. При цьому найбільш цікавим напрямом стало обговорення можливості відкриття програми «Два дипломи» за спеціальністю «Туризм» і «Психологія». Також учасники комунікативного заходу окреслили перспективи участі ВНЗ у спільних наукових проектах. Вони передбачають використання міжнародного стажування, проведення й участь у міжнародних науково-практичних конференціях, симпозіумах тощо. Крім того, представники університету зустрілися із головою Сенату Станіславом Анатолійовичем Букою. Він висловив зацікавленість у підтримці та розвитку міжнародної співпраці педагогічної громадськості й державних освітніх закладів і установ, зокрема між Сенатом і Національним університетом цивільного захисту України. Варто підкреслити, що українські науковці мали змогу зустрітися із редакторами наукових журналів БМА. Під час зустрічі колеги обмінялися досвідом роботи з авторами наукових статей, а також визначили особливості та перспективи співпраці щодо оприлюднення результатів наукових досліджень у галузі науки «Публічне управління й адміністрування».

Одним із завдань на найближчий період для Університету цивільного захисту України є участь у Програмі мобільності Erasmus+ в Україні, яка має на меті нові можливості для розбудови спроможності в проектах освітніх програм ЄС. У жовтні-листопаді 2016 року начальник наукового відділу з проблем управління у сфері цивільного захисту навчально-науково-виробничого центру Вікторія Шведун брала участь у Міжнародних інформаційних днях Програми Європейського Союзу Erasmus+. На заходах висвітлено національні пріоритети Програми Еразмус+, зокрема, напряму Жан Моне. За результатами заходів було визначено ключові напрями міжнародної співпраці задля впровадження кращих інноваційних європейських практик в освітній і науковий процеси НУЦЗУ, відбулися зустрічі з представниками Національних офісів Erasmus+ та вищих навчальних закладів Азербайджану, Албанії, Алжиру, Вірменії, Грузії, Єгипту, Йорданії, Казахстану, Лівану, Молдови, Сирії, Тунісу, Таджикистану, Туркменистану, Узбекистану та інших країн з стосовно міжнародного співробітництва.