Дружній турнір!

З нагоди Міжнародного дня Студента було організовано дружній турнір з боулінгу між студентами Навчально-науково-виробничого центру спеціальності «Туризм». Вітаємо наших здобувачів зі святом, бажаємо їм подальших здобутків та цікавого студентського життя!


Лекції провідних фахівців-практиків для здобувачів вищої освіти НУЦЗУ, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Туризм»

У рамках проєкту «Запрошені лектори-практики» відбувся цикл тематичних лекцій для здобувачів вищої освіти, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Туризм» навчально-науково-виробничого центру Національного університету цивільного захисту України.

Директорка туристичної фірми Оксана Ноздрачова провела лекції з проблем формування індивідуальних програм туристичного обслуговування. Були розкриті особливості індивідуального туристичного продукту, механізми його розробки та просування, технології та правила організації індивідуальних туристичних послуг, особливості системи бронювання та організації транспортних перевезень.

Також здобувачі вищої освіти ознайомилися з порядком та правилами виплат працівникам, їхнім обліком та оподаткуванням, основними елементами та структурою оплати праці, особливостями обліку робочого часу на підприємствах туристичної індустрії. Лекцію провела головний бухгалтер ПОГ «Харківське учбово-виробниче підприємство №4» Оксана Якименко.


Виїзні заняття для здобувачів вищої освіти спеціальності 242 «Туризм» до Харківського історичного музею ім. М.Ф. Сумцова

Для здобувачів вищої освіти спеціальності 242 «Туризм»  у рамках вивчення дисципліни «Історія та культура України» проведено виїзне практичне заняттяна базі Харківського історичного музею ім. М. Ф. Сумцова,одного з найбільших музеїв України. Студенти ознайомилися з детальною історією рідного краю з давніх часів і до сьогодення, оглянули експозицію "Слобожанщина".

Екскурсія виявилася не тільки пізнавальною, надавши студентам змогу поглибити свої знання з історії нашої країни та отримати масу задоволення, а й корисною з точки зору формування професійних компетентностей у майбутніх фахівців з туризму, які вчилися організовувати подібні заходи, спостерігали за роботою працівників музею та екскурсовода.

Дякуємо працівникам Харківського історичного музею ім. М. Ф. Сумцоваза гостинність та професіоналізм!


Зустріч здобувачів вищої освіти навчально-науково-виробничого центру НУЦЗУ із майбутнім роботодавцем

26 жовтня на базі навчально-науково-виробничого центру Національного університету цивільного захисту України у рамках співпраці з роботодавцями відбулася зустріч здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, які навчаються за спеціальністю «Туризм», з керівником міжнародної молодіжної програми “Робота мрії” Фофановим Артемом. Під час заходу було обговорено питання щодо участі  студентів університету в міжнародному проєкті, що дозволить майбутнім фахівцям не тільки працювати у сфері гостинного бізнесу, а й дасть можливість застосувати свої теоретичні навички у практичній діяльності та зарекомендувати себе у туристичній сфері.


Загальні збори студентського самоврядування ННВЦ

22 жовтня 2021 року відбулися загальні збори здобувачів вищої освіти навчально-науково-виробничого центру (ННВЦ). Форма проведення – очно-дистанційна. На захід були запрошені начальник ННВЦ, проф. С.М. Домбровська, завідувач кафедри менеджменту Н.А. Леоненко, завідувач кафедри публічного адміністрування у сфері цивільного захисту, проф. С.В. Майстро , куратор груп Т-18-20, доц. О.В. Поступна, куратор групи Т-21-711, доц. Д.М. Тюріна.

На порядку денному головними питаннями були: звіт про роботу студентської ради (Студради) ННВЦ; вибори нового складу Студради. По першому питанню доповідала Голова Студради ННВЦ – Юлія Любченко з докладом «Про роботу Студентської ради ННВЦ за період з вересня 2019 р. по жовтень 2021 р.».

Шляхом прямого таємного голосування відбулося обрання нового складу Студради ННВЦ. За результатами лічильної комісії було обрано:

 • новий склад студентської ради ННВЦ:
 1. Діщук Михайло Валентинович;
 2. Завада Євгенія Євгенівна;
 3. Склярова Анастасія Олегівна;
 • претендента до складу студентської ради Університету – Заваду Євгенію Євгенівну;
 • представників на Конференцію студентського самоврядування Університету:
 1. Бондаренко Вікторія Борисівна;
 2. Діщук Михайло Валентинович;
 3. Завада Євгенія Євгенівна;
 4. Загинайко Вікторія Сергіївна;
 5. Лядер Андрій Сергійович;
 6. Ляшенко Ангеліна Романівна;
 7. Святний Владислав Валерійович;
 8. Скирда Валерія Володимирівна;
 9. Склярова Анастасія Олегівна;
 10. Федюкевич Анна Сергіївна.

Завідуючим кафедри публічного адміністрування у сфері цивільного захисту, проф. Майстро Сергієм Вікторовичем був відзначений актив Студради ННВЦ та вручені подяки за активну участь у житті Університету та в органах студентського самоврядування, за сумлінне виконання своїх обов’язків і активну громадську позицію. Подяками були відмічені голова Студради – Юлія Любченко, заступник голови – Олена Статівка і секретарь Студради – Анжиліка Хижняк.

Дякуємо Юлії Любченко, Олені Статівці, Анжелікі Хижняк, які протягом двох років очолювали студентське самоврядування!  

Дякуємо всім здобувачам вищої освіти за те, що виявили активну громадську позицію!

Вітаємо Заваду Євгенію з обранням її головою Студради ННВЦ!

Вітаємо новообраний склад Студради ННВЦ!

Бажаємо новообраному активу творчої наснаги, плідної роботи у відповідальній й важливій справі! Бажаємо всім здобувачам вищої освіти освітньо-наукових та творчих успіхів і досягнень, ніколи не зупинятися на досягнутому, прагнути до виконання мрії! Нехай ваше студентське иття бути насиченим, яскравим і веселим!


Екскурсійний проєкт «Харків туристичний»

Релігійний туризм як суспільний інститут є важливим соціальним, економічним і культурним фактором будь-якої держави й має глибокі історичні корені. Останнім часом інтерес до релігійного туризму і паломництва у світі зростає. Студенти спеціальності «Туризм» навчально-науково-виробничого центру Національного університету цивільного захисту України у рамках проєкту відвідали Свято-Покровський монастир та Паломницький відділ Харківської єпархії. Залучення майбутніх фахівців до релігійного туризму й особливостей його практичної організації в Україні стало цікавою сторінкою в студентському житті.

Екскурсанти ознайомилися з архітектурою храмів, святинями Покровського собору й Озорянської церкви, організацією та перспективами розвитку паломницького туризму в Україні, основними напрямками паломницьких турів. Студенти відвідали пам’ятку історії і культури Слобожанщини – Харківську Колегію, у якій свого часу викладав український просвітитель-гуманіст, філософ і поет Г. Сковорода,  помилувалися панорамою Харкова з дзвіниці  Свято-Покровського монастиря.


Здобувачі вищої освіти НУЦЗ України за спеціальністю «Туризм» взяли участь у волонтерській програмі «Друзі Харківського зоопарку»

Студенти працювали на різних локаціях: супроводжували екскурсії, слідкували за порядком, розповсюджували інформаційно-картографічну літературу, допомагали в регулюванні пропускного режиму та інше.

Волонтери мали змогу не тільки продемонструвати свої практичні вміння та навички, але й виявити творчий потенціал в екскурсійній сфері, проявити комунікативну майстерність.

Дякуємо студентам, кураторам Національного університету цивільного захисту України та всім причетним до організації цього заходу.


В гостях у туристичної компанії "Інтурист-Харків"

Одним із головних пріоритетів у підготовці майбутніх фахівців з туризму Національного університету цивільного захисту України є знайомство з підприємствами туристичної індустрії. Так, студенти спеціальності «Туризм» відвідали компанію "Інтурист-Харків", яка успішно працює в галузі туристичних послуг понад  20 років, демонструючи високу якість організації турів і лідерські позиції на ринку. За рішенням Генеральної дирекції Всеукраїнського науково-дослідного центру ефективного управління туристична компанія «Інтурист-Харків» нагороджена національним дипломом і званням «Краще підприємство України - 2021».  Компанія "Інтурист-Харків" є одним із стейкхолдерів освітньо-професійної програми «Туризм», яка впроваджена на кафедрі менеджменту навчально-науково-виробничого центру Національного університету цивільного захисту України.

Генеральний директор, почесний працівник туризму України Пархоменко Олександр Михайлович ознайомив студентів із розвитком туристичної галузі в Україні та Харкові, особливостями діяльності сучасної туристичної компанії, «родзинками» туристичного бізнесу. Успішний керівник-практик мотивував майбутніх фахівців до навчання й творчої реалізації. Студенти поставили низку цікавих запитань і з превеликим задоволенням відвідали відділи компанії.


Здобувачі вищої освіти першого бакалаврського рівня, які навчаються за спеціальністю «Туризм», відвідали оновлений Харківський зоопарк

 

15 вересня 2021 р. в рамках освітньо-виховної роботи здобувачі 1-4 курсів першого бакалаврського рівня вищої освіти, які навчаються за спеціальністю «Туризм» разом з кураторами груп – доцентом Поступною О.В. і доцентом Тюріною Д.М. відвідали оновлений Харківський державний зоологічний парк – об’єкт природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, заснований у 1895 р.

Зоопарк було відкрито для відвідувачів після п’ятирічної реконструкції, тому здобувачі мали можливість одними з перших побачити кардинальні зміни, які відбулись у зоопарку та які вражають своїми масштабами – просторі вольєри для тварин на вулиці та великі приміщення для утримання тварин взимку, у яких витримані необхідний температурний і світловий режими; невеличкі красиві водойми, у яких вже заселені деякі їх мешканці – рожеві й чорні пелікани та інші птахи.

Оглядову екскурсію для здобувачів проводила пані Таміла, яка із захопленням розповідала цікаві історії про тварин та знайомила з такими експозиціями зоопарку, як «Стежка тигра», «Дика Австралія», «Гондвана», «Африканська савана», «Південна Америка», «Світ узбереж», «Планета мавп» та «Королівство слонів». Здобувачі почули цікаві історії та факти про азіатського слона Ауна, жирафа Дьому, сурикатів, гімалайського та бурого ведмідя, двогорбового верблюда, вовка, плямисту гієну, міссісіпського алігатора, суматранського орангутана, євразійську рись, левів, тигрів.

Отже, Харківський зоопарк, який розташований в центрі міста, став своєрідним оазисом. Це не просто експозиція тварин. Це барвистий світ природи, затиснутий посеред кам’яних джунглів великого міста. Під час екскурсії здобувачі отримали як морально-психологічне та пізнавальне задоволення, так і можливість ближче познайомитись з професією екскурсовода.  

Дякуємо керівництву Харківського державного зоологічного парку в особі його директора Олексія Григор’єва за можливість одними з перших відвідати зоопарк після його реконструкції та за отримання незабутніх вражень! Величезна вдячність екскурсоводу пані Тамілі за цікаву розповідь, розкриття таємниць зоопарку та його мешканців, за індивідуальний підхід до групи та шквал позитивних емоцій! Щиро дякуємо Олександрі Капінус за сприяння організації цікавого культурно-масового заходу.


Здобувачі вищої освіти першого бакалаврського рівня, які навчаються за спеціальністю «Туризм», відвідали оглядовий майданчик на даху Держпрому

2 вересня 2021 року в рамках освітньо-виховної роботи здобувачі 2-4 курсів першого бакалаврського рівня вищої освіти, які навчаються за спеціальністю «Туризм», разом із викладачами навчально-науково-виробничого центру відвідали перший у Харкові висотний оглядовий майданчик на даху будівлі Держпрому (Будинку Державної промисловості) – пам’ятки архітектури в стилі конструктивізму, першого радянського хмарочоса, побудованого в 1925-1928 роках.

Відкриття майданчику було приурочено до 30-річчя Незалежності України в рамках Програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». У Держпромі облаштували дві локації: внутрішнє приміщення з мультимедійним обладнанням та зону на даху 12-го поверху будівлі. За допомогою високих інформаційних технологій екскурсоводом було проведено оглядову екскурсію містом Харкова і Харківської області, визначено основні туристські магніти – історичні та культурні об’єкти, що приваблюють туристів.

Екскурсія на оглядовому майданчику була цікавою і пізнавальною. З  висоти 63 метрів розкривається захоплюючий вигляд міста Харкова: золоті куполи храмів; будівлі державних установ, вищих закладів освіти; корпуси промислових підприємств; зелень парків та береги міських річок; будівлі житлових масивів, побудованих у різні історичні епохи та ін.

Дякуємо організатору екскурсії Олександрі Ярославівні Капінус за можливість одними з перших відвідати оглядовий майданчик та за отримання незабутніх вражень!

 


 

 


Для майбутніх фахівців з туризму НУЦЗУ було організовано виїзні заняття до Запорізької області та м. Дніпро

В рамках проходження практики за освітньо-професійною програмою «Туризм» для бакалаврів  1- 3 курсів навчально-науково-виробничого центру Національного університету цивільного захисту України було проведено виїзні заняття до Запорізької області та  м. Дніпро. Студенти університету побували на о. Хортиця, в музеї техніки Богуслаєва у м. Запоріжжя, в пмт Кирилівка Мелітопольського району Запорізької області, відвідали Національний історико-археологічний заповідник «Кам’яна Могила» у м. Мелітополь.

Метою проведення занять було не тільки ознайомлення майбутніх фахівців з туризму із туристичними родзинками Української держави, а й набуття студентами досвіду застосовувати у практичній діяльності принципів і методів організації та технології обслуговування туристів; розуміння принципів, процесів і технологій організації роботи суб’єкта туристичного бізнесу та окремих його підсистем (адміністративно-управлінської, соціально-психологічної, економічної, техніко-технологічної), розвити здатність планувати та управляти часом під час проведення екскурсійної діяльності,  вміти творчо застосовувати набуті знання з організаційно-управлінських основ менеджменту у туризмі під час вирішенні загальних і   специфічних завдань в нових соціально-економічних умовах; ефективно організовувати, управляти і планувати різні види менеджменту туристично-спортивних та оздоровчих послуг тощо.

Під час проведених занять студенти самі проводили екскурсії та спілкувалися з фахівцями-практиками з питань організації екскурсійної діяльності, курортології, музеєзнавства.


Студенти ННВЦ, які навчаються на денній формі навчання за спеціальністю «Туризм», відвідали музей Місцевого самоврядування Харківщини  

9 жовтня 2020 року студенти ННВЦ, які навчаються на денній формі навчання за спеціальністю «Туризм», разом із куратором – доцентом кафедри менеджменту навчально-науково-виробничого центру Оленою Поступною відвідали Музей місцевого самоврядування Харківщини. Екскурсію провела  завідувач Музею – Марія Чумак, яка розповіла про історичне минуле самоврядування від часу його виникнення, розповсюдження полково-сотенного устрою; про утворення земського самоврядування та впровадження посади міського голови, яка подібно історичній данині існує і по сьогодні. Також студенти дізналися про життя громад Харківщини у радянський період та про розвиток самоврядування в період незалежної України.

Після екскурсії студенти разом із куратором здійснили пішу прогулянку до НУЦЗУ з метою ознайомитись із видатними будівлями та місцями, розташованими на майдані Свободи та по вулицях Сумської, Свободи і Чернишевського.

 


Студенти ННВЦ, які навчаються на денній формі навчання за спеціальністю «Туризм», відвідали виставку квітів та сад Шевчека

6 жовтня 2020 року студенти ННВЦ, які навчаються на денній формі навчання за спеціальністю «Туризм», разом із куратором – доцентом кафедри менеджменту навчально-науково-виробничого центру Оленою Поступною відвідали виставку квітів, що відкрилася у галереї «Бузок». На виставці були представлені колекційні сорти фіалок, які вражають своєю красою та кольорами, а також вишукані флораріуми і композиції з хижими й іншими екзотичними рослинами – рідкісні і красиві сукуленти, кактуси, родом з різних куточків нашої планети. Студенти дізналися про складності розмноження, вирощування та догляду за цими рослинами.

Після виставки студенти разом із куратором здійснили пішу прогулянку по міському парку – Саду ім. Т.Г. Шевченка, розташованому в самому центрі Харкова, та розглянули його визначні місця: пам’ятник Т.Г. Шевченку, заклади культури (Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.В. Лисенка, кіноконцертний зал «Україна», дельфінарій), Каскад, фонтан та фонтанні комплекси і басейни, вікові дуби, яким від 200 до 300 років, квіткові орнаментальні клумби та ін.

 


Студенти групи Т-18-731 кафедри менеджменту ННВЦ відвідали музей НУЦЗУ

18 вересня 2020 року студенти групи Т-18-731 разом із доцентом кафедри менеджменту навчально-науково-виробничого центру Оленою Поступною відвідали музей Національного університету цивільного захисту України. Екскурсію провів фахівець музею – Юрій Білоус.

Студенти дізналися про історію створення навчального закладу – від організації Всеукраїнських пожежно-технічних курсів у 1928 році до діяльності сучасного закладу вищої освіти у сфері цивільного захисту – Національного університету цивільного захисту України. Студентам розповіли про вагомі досягнення як керівного і викладацького складу,  зроблених на різних етапах функціонування закладу освіти, щодо збільшення його території та приміщень, розвитку та осучаснення матеріально-технічної бази, впровадження нових освітніх і фахових технологій у навчально-виховному процесі, так і про героїчні подвиги педагогічного персоналу, випускників закладу, фахівців ДСНС України.

 

 

 

 


Студенти-бакалаври навчально-науково-виробничого центру НУЦЗУ пройшли своє перше стажування у Поморській Академії (м. Слупськ, Польша)

Відповідно до ухваленої угоди між Національним університетом цивільного захисту України та Поморською Академією (м. Слупцьк, Польша) студенти-бакалаври навчально-науково-виробничого центру НУЦЗУ зі спеціальності «Туризм» пройшли своє перше стажування та ознайомилися з туристичною сферою республіки Польща.
Було проведено знайомство з туристично-рекреаційною сферою м. Сопот та під час екскурсійної пішої прогулянки із Сопота до Гданська «відкрито» сезон купання у Балтійському морі.
У Гданську на студентів чекала чарівна екскурсія у «старе місто Гданськ» та ознайомлення з його віковою історією.
Наступним містом маршруту було м. Слупськ, колишня столиця Померанського воєводства з його старовинними замками, де зараз розташовані музеї , які гостинно відкривають двері для іноземних туристів.
Разом з тим студенти долучилися і до наукової роботи та стали учасниками V міжнародної наукової конференції   «Безпека країн Центральної і Східної Європи. Соціальні, економічні, політичні й військові питання та сучасні проблеми”.